Automobilis iš Šveicarijos

Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė DainiusLietuvis » Pen Kov 13, 2015 6:51 pm

Sveiki, jei automobilis registruotas Šveicarijoje, ten pat ir išregistruojamas ir uždedami Šveicariški tranzitiniai numeriai, tai vis tiek parsivežant į Lietuvų reikės mokėt 10% muitus ir 21% PVM? Ar gal yra kokia sutartis tarp Šveicarijos ir ES, kad nereiktų mokėt?
DainiusLietuvis
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Pen Kov 13, 2015 6:45 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė Jonas » Pen Kov 13, 2015 9:53 pm

Sutartis yra, jei automobilis pagamintas Europoje, gali būti atleista nuo muito. Tačiau reikia Šveicarijos muitinėje išsiimti EUR.1 sertifikatą ir jį pateikti išmuitinant automobilį.
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 854
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė wonder » Sek Lie 05, 2015 8:57 pm

Sveiki, pirkome automobilį Vokietijoje, bet su šveicariškais dokumentais. Automobilis nevažiuojantis, parsitempėm jį savo automobiliu su priekaba. Jau supratau, kad muito mokestį ir importo PVM susimokėti reikės, tik kaip bus nustatomas mokesčių dydis? Automobilio kaina nedidelė, nes automobilis nevažiuojantis, su rimtu gedimu. Jei muitinė vertę nustatinės pagal panašių automobilių be defektų rinkos vertę, tai stipriai iškels muito kainą. Ar tokiu atveju reikia atvežti automobilį į muitinę, kad įrodyti jo būklę? Kokiais atvejais muito mokestis skaičiuojamas nuo sandorio sumos, o kokiais atvejais nuo rinkos vertės?
Taip pat muitinio įvertinimo taisyklėse perskaičiau, kad: "Jeigu importuojamos naudotos transporto priemonės gabenamos nemokamai arba pirkėjo transportu, transporto išlaidos, kurios įskaitomos į importuojamų naudotų transporto priemonių muitinę vertę, apskaičiuojamos remiantis transporto tarifais, paprastai taikomais gabenant prekes tos pačios rūšies transporto priemonėms, nurodytais Bendrijos muitinės kodekso įgyvendinimo nuostatų 164 straipsnio c punkte." Ar tai reiškia, kad mes turėsime dar sumokėti mokesčius nuo menamų transportavimo išlaidų, kurios vėlgi greičiausiai bus apskaičiuotos didesnės, nei realiai patirtos?
Dėkoju už atsakymą.
wonder
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Sek Lie 05, 2015 8:33 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė Jonas » Pir Lie 06, 2015 8:38 am

Norint kad muitinė atsižvelgtų į gedimus, reikia užsisakyti turto vertintojo ataskaitą. Turto vertintojas įvertina gedimus, tada galima juos minusuoti iš rinkos kainos prieš skaičiuojant mokesčius. Transporto išlaidos yra 10 euro centų tonkilometriui, lengvajam auto iš Šveicarijos matyt bus apie du šimtus eurų, todėl mokesčiai nuo transporto bus 60-70 eurų http://www.cust.lt/web/guest/verslui/mu ... aiciavimas
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 854
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė GytisHF » Ant Geg 17, 2016 9:30 am

O jei bus EUR.1 forma tai kaip suprantu ir pvm nereiks moketi ar visgi reiks? Beja kaip su ta forma ar neuztenka muitinei jei pagal kebulo numeri tos markes atstovybeje gausi patvirtinima kad automobilis pagamintas europoj, nes atstovybe pagal kebulo nr viska mato?
GytisHF
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ant Geg 17, 2016 9:08 am

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė Jonas » Sek Geg 22, 2016 10:36 am

Nuo PVM neatleidžia sertifikatas, tik nuo muito. O kad pagamintas Europoj ne visada to užtenka, priklauso ir nuo to iš kur žaliavos.
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 854
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė martinis007 » Sek Vas 26, 2017 8:31 pm

O kaip yra su automobiliais iš JAV ar Norvegijos? Ar negalima susigrąžinti muito jeigu muitinei pateiki dokumentus įrodančius, kad automobilis pagamintas Europoje?
martinis007
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Sek Vas 26, 2017 8:08 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė Jonas » Pir Vas 27, 2017 5:41 pm

iš Norvegijos gali netaikyti muito jei įvežant bus pateiktas EUR.1 sertifikatas. Arba gali perskaičiuoti mokesčius - grąžinti muitą jei sertifikatas pateikiamas po įvežimo. USA tokio sertifikato išduoti negali.
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 854
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė Laimonas1971 » Sek Geg 26, 2019 10:14 pm

Jei aš kaip fizinis asmuo perku dėvėtą prancūzišką auto iš Šveicarijos asmeniniam naudojimui, ar yra galimybė išvengti 10% muito su Eur1 sertifikatu, ar ne? Pagal ką skaičiuojamas PVM - mano pateiktą pirkimo - pardavimo sutartį su šveicarų autohausu, ar tas vidutines auto kainas Lietuvoje?
Ačiū iš anksto.
Laimonas1971
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Sek Geg 26, 2019 10:08 pm

Re: Automobilis iš Šveicarijos

Standartinė Jonas » Pir Geg 27, 2019 11:36 am

Sertifikatas turėtų nuimti muitą. Dėl kainos nuo kurios skaičiuojama, teisės aktas rašo, kad skaičiuojama nuo faktiškai sumokėtos kainos, tačiau jei "kyla abejonės" tada pagal žinynus. Tarp atvejų kas galėtų kelti abejones minima, kad sandoryje dalyvauja fiziniai asmenys, mokama grynais pinigais...:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.C84F4DBACD6E/asr

8. Importuojamų naudotų transporto priemonių muitiniam įvertinimui sandorio vertės metodas netaikomas Sąjungos muitinės kodekso įgyvendinimo akto 140 straipsnyje nurodytu atveju, jeigu:
8.1. kyla abejonių, ar deklaruojama naudotų transporto priemonių sandorio vertė lygi visai sumokėtai arba mokėtinai pinigų sumai; arba
8.2. muitiniam tikrinimui pateikti dokumentai, kuriuose nurodyti neišsamūs duomenys arba jų teisingumas kelia abejonių (pvz., pateikti pirkimo–pardavimo sandorio, sudaryto tarp fizinių asmenų, dokumentai, kuriuose nurodyta, kad atsiskaitoma grynaisiais pinigais ir pan.) ir deklaruota importuojamų naudotų transporto priemonių sandorio vertė gerokai skiriasi nuo tapačių ar panašių naudotų transporto priemonių importo kainų, kurios apskaičiuojamos remiantis transporto priemonių rinkos kainomis, nurodytomis Muitinės departamento aprobuotame naudotų transporto priemonių kainų žinyne (kataloge) (toliau – Naudotų transporto priemonių kainų žinynas (katalogas), ir vadovaujantis Taisyklių 22–24 punktais, o importuotojas nepateikia informacijos (pvz., turto vertintojų ar ekspertų išvadų arba kitų dokumentų), pagrindžiančios deklaruotą sandorio vertę, arba pateiktos informacijos nepakanka deklaruotos sandorio vertės pagrindimui.
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 854
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm

Kitas

Grįžti į Automobilių išmuitinimas.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias