Importo mokesčių skaičiuoklė

Importo mokesčių skaičiuoklė

Loading
Dažniausiai užduodami klausimai PDF Spausdinti El. paštasPirkau prekių internetu iš JAV (Kinijos, Honkongo ir pan.) kokius importo mokesčius turėsiu mokėti?

Jeigu prekės perkamos, visais atvejais bus taikomi importo mokesčiai, net jei ir vertė 1 EUR. Jeigu prekių vertė neskaitant transporto išlaidų neviršija 150 EUR mokėti reikės 21 proc.  (9 proc. knygoms) PVM nuo prekių vertės ir transporto išlaidų. Jeigu prekių vertė be transporto išlaidų viršija 150 EUR, mokėti reikės PVM ir galbūt muitą priklausomai nuo prekių rūšies.  Be muitų ir PVM, prekės turinčios sudėtyje etilo alkoholio (gėrimai, kosmetika, valikliai ir pan.) ir tabako gaminiai bus apmokestintos ir akcizais.

Kokie dar papildomi mokesčiai be muitų, PVM ir akcizų gali būti taikomi importuojamai siuntai iš trečiųjų (ne ES) šalių?

Siuntos gabentojas (vežėjas) gali imti papildomą mokestį už muitinės procedūrų atlikimą. Pavyzdžiui Lietuvos paštas už importo mokesčiais apmokestinamos siuntos pateikimą muitinei ima papildomą mokestį. Privačios kurjerių tarnybos, tokios kaip DHL, UPS ar TNT ima papildomus mokesčius už muitinės deklaracijos paruošimą, siuntos gavėjo atstovavimą muitinėje, siuntos saugojimą ir pan. Dėl šių papildomų mokesčių dydžio verta pasiteirauti šių tarnybų prieš užsakant siuntą.

Kada siuntos iš trečiųjų (ne ES) šalių neapmokestinamos jokiais importo mokesčiais? Koks teisės aktas tai nusako?

Jeigu siuntos gavėjas yra fizinis asmuo, šią siuntą gauna neatlygintinai ( dovanų) ir siuntos vertė neviršija 45 EUR, tokia siunta gali būti atleista nuo visų importo mokesčių. Tai nusako LR PVM įstatymo 40 straipsnis ir EB Tarybos reglamento nr. 1186/2009 23 straipsnis.

Kada siuntos iš trečiųjų (ne ES) šalių neapmokestinamos importo muitais?

Importo muitais neapmokestinamos siuntos, kurių savoji vertė yra ne didesnė kaip 150 EUR. T.y. jeigu Jūsų siuntinio prekių vertė atėmus transporto ir draudimo išlaidas neviršys 150 EUR, mokėti teks tik 21 % importo PVM.

Ar reikia mokėti importo muitus ir PVM nuo siuntimo išlaidų? Kokie teisės aktai tai nusako?

Komercinėms siuntoms (pvz. pirkiniams internete) reikia. Tai nusako Europos bendrijos muitinės kodekso 32 straipsnis, taip pat LR PVM įstatymo 15 straipsnio 15 dalis.

Kaip apskaičiuojamas muitas?

Muitas skaičiuojamas nuo sumos, kurią sumokėjote prekės pardavėjui, t.y. į muitais apmokestinamą sumą įeiną prekių vertė, siuntimo, draudimo, pakavimo ir panašios išlaidos. Skačiuojama dažniausiai procentais nuo sumos, pvz., drabužiams 12%, DVD ar CD diskams su įrašais 3.5%.

Kaip apskaičiuojamas importo PVM?

Importo PVM skaičiuojamas nuo sumos, kurą sumokėjote prekės pardavėjui, nuo muito ir kitų  iki siuntos pristatymo atsiradusių išlaidų (pvz. muitinės tarpininkų paslaugų).

Ar gali siuntėjas apmokėti visus importo mokesčius Lietuvoje?

Taip. Nemažai trečiųjų šalių siuntėjų teikia Lietuvos importo mokesčių sumokėjimo paslaugą. Šie mokesčiiai įtraukiami į prekių pirkimo sąskaitą ir gaudami siuntą papildomai nieko nemokate. Šiuo atveju siuntėjas naudoja "DDP (delivery, duty paid)" arba "free domicile" pristatymo sąlygas. Tai yra, importo mokesčius sumoka vežėjas, pvz. UPS, DHL ar pan., ir atsiima juos iš siuntėjo. Arba, taikoma IOSS schema, kai siuntėjas turi specialų PVM mokėtojo kodą ir atsiskaito už importo PVM su Lietuvos VMI tiesiogiai.

Kaip apmokestinamos dovanos?

Jokių mokesčių nebus dovanoms, jeigų jų vertė neviršys 45 EUR ir tarp jų nebus akcizinių prekių (tabako gaminių, alkoholinių gėrimų, ir kitų prekių kurių sudėtyje yra etilo alkoholio). Jeigu dovanų vertė bus didesnė nei 45 EUR, bet ne didesnė kaip 150 eurų, mokėti reikės 21% importo PVM.  Jeigu dovanų vertė bus didesnė kaip 150 EUR, bet ne didesnė kaip 700 eurų, mokėti reikės 21% importo PVM ir  ne didesnį kaip 2.5% muitą.  Pavyzdys: dovana vaizdo kamera už 300 eurų, kuriai įprastinis muito tarifas yra 4.9%, - reikėtų mokėti importo PVM ir 2.5% lengvatinį muitą. Antras pavyzdys: dovana kompiuteris už 500 eurų, mokėti reikėtų tik 21% PVM, kadangi įprastinis muito tarifas kompiuteriams yra 0%.

Pirkau prekių internetu iš Vokietijos, ar turėsiu mokėti muitus?

Ne, Vokietija priklauso Europos sąjungai. Prekės iš Europos Sąjungos valstybių muitais neapmokestinamos. Kokios valstybės priklauso Europos Sąjungai išvardinta čia.

Kokiais mokesčiais apmokestinami naudoti lengvieji automobiliai importuojami iš ne Europos sąjungos valstybių (pvz. JAV, Šveicarijos, Norvegijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir pan.)

Dažniausiai taikomas 10% muitais ir 21 % PVM.

Kokie mokesčiai taikomi fotoparatui, mobiliam telefonui, kompiuteriui, batams, teniso įrangai ..... ir t.t. ?

Muitų ir kitų nacionalinių mokesčių tarifai skelbiami Lietuvos muitinės duomenų bazėje LITAR adresu http://litarweb.cust.lt . Spauskite kairėje pusėje meniu punktą "ieškoti prekės aprašymo", jei nepavyksta rasti, naudokitės LITAR svetainės skyriumi "pagalba". Radę savo prekės muito ir PVM tarifus naudokitės skaičiuokle

Paskutinį kartą atnaujinta Penktadienis, 15 Spalis 2021 09:39
 

Pridėti komentarą


Apsaugos kodas
Atnaujinti

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack